Afgelopen weekend hebben we niet meegedaan. Die beslissing hebben we genomen nadat we een mededeling hadden gelezen op een Belgische verkoopsite omtrent een gedeeltelijke zonsverduistering die zaterdag zou gaan plaatsvinden.
Er werd in dat artikel ook nog aangehaald dat een gelijksoortige gebeurtenis in 1999 duizenden Engelse duiven op een verkeerd spoor hadden gezet, die waren dus na de lossing spoorloos verdwenen. Ja en wat moet je daar dan mee?
Ik heb gezocht of er dan ergens wat te lezen is van mensen die hier verstand van hebben. Maar nee hoor alle instanties waren nog gesloten. Dan zelf maar de knoop doorgehakt en besloten om niet in te korven.
De duiven hebben nog amper vliegervaring dit jaar en om ze dan voor de eerste keer direct aan zoiets bloot te stellen vond ik een te groot risico. Ik was blijkbaar een van de weinigen die er zo over dacht want ik zag dat bijna iedereen gewoon had ingekorfd.
We hebben woensdag onze duiven voor de eerste keer laten wegbrengen naar sint Job (Belgiƫ) en dat ging niet bepaald soepel. Onze duiven hebben er de hele middag over gedaan om thuis te komen en er zijn er zelfs twee achtergebleven. En als mijn duiven wegblijven is er echt wel iets aan de hand.
Terwijl ik buiten op de duiven stond te wachten zag ik ook bij buurman Arie duiven vallen en ook die kwamen niet lekker vlot naar huis. Toen ik hem de volgende morgen sprak waren er bij hem ook nog 4 duiven weg. En Arie was amper 20 km van huis geweest met zijn duiven. Het was afgelopen woensdag blijkbaar geen lekker weer voor duiven om de weg naar huis terug te vinden.
Donderdag zijn Pascal en ondergetekende op bezoek geweest bij een Belgische duivenliefhebber. Deze man speelt al jaren geweldig met een handje vol duiven. Ik was al heel wat jaren van plan om hem eens te bezoeken.
Deze winter een bonnetje gekocht en nu was het dan zover, we gingen samen op bezoek bij Jos Das in het Belgische Meldert. Een heel stukje rijden maar dat hadden we er graag voor over. Jos heeft 2 jaar terug al zijn super vliegduiven verkocht die hem in dat jaar (2022) 6 provinciale overwinningen hadden bezorgd. En dat allemaal op prachtige vluchten met een beetje afstand.
Als je met weinig duiven zo speelt dan kan het niets anders dan dat je superduiven hebt en een top liefhebber bent. Dat bleek beiden dan ook te kloppen.
Jos (78) zat al in zijn ruime tuin in het zonnetje op ons te wachten en er was direct een leuke klik. Dit zijn de liefhebbers waar ik heel veel respect voor heb maar waar er jammer genoeg steeds minder van zijn.
Jos beschikt over 2 simpele houten hokjes, op het ene hok zitten de weduwmannen 2 afdelingen van 10 en op het andere hok zitten zijn jonge duiven en zijn oude duivinnen. Onder het hok van de weduwnaars zitten zijn kwekers. Allemaal zo simpel en eenvoudig als het maar kan.
We waren onder de indruk van zijn duiven en na een hele genoeglijke middag vertrokken we weer, 2 duivinnen, 1 doffer en 2 platte jongen rijker. We zijn er van overtuigd dat deze Das duiven bij ons iets gaan brengen.
Op de terug reis zijn we nog even over Itegem gereden waar we 2 eieren bij Jelle Roziers hebben opgehaald. Ook deze eieren zijn van geweldige ouders waar we Jelle heel dankbaar voor zijn. We hebben weer een mooie Belgische top kwaliteits-injectie in ons kweekbestand gekregen. Waarvoor we Jelle en Jos heel dankbaar zijn.
Martin.